ÖĞRENCILERDE HUKUK BILINCININ GELIŞTIRILMESI UYGULAMALARI VE “HUKUK VE ADALET” DERSI ÖĞRETIM PROGRAMI GELIŞTIRMEK İÇIN İŞBIRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANMIŞTIR

Adalet Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında Öğrencilerde Hukuk Bilincinin Geliştirilmesi Uygulamaları ve “Hukuk ve Adalet” Dersi Öğretim Programı Geliştirmek için 03-12-2012 tarihinde Adalet bakanlığı ve MEB arasında işbirliği Protokolü imzalanmıştır.

Türkiye genelinde 2013-2014 öğretim yılından itibaren ortaokul 6 veya 7. sınıflarda okutulmaya başlanması planlanan Hukuk ve Adalet dersinin tanıtımı için hazırlanan afişler; Yargı kuruluşlarına, adliyelere, noterliklere ve ortaokullara gönderilmiştir.

HUKUK VE ADALET DERSİ İÇERİĞİ

Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 03-12-2012 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü kapsamında oluşturulan “Hukuk Bilinci Geliştirme Komisyonu” tarafından geliştirilen Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokul “Hukuk ve Adalet Dersi” öğretim programı, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 07-06-2013 tarih ve 53 sayılı kararı ile 2013-2014 öğretim yılından itibaren uygulanmak üzere kabul edilmiştir.

Hukuk ve adalet dersi yıllık plan ve programı için tıklayınız.


No Comments yet, be the first to reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.